Notatka prasowa

Charytatywny Bieg – Niebieska Fala (31.03.2019)

W niedzielę, 31 marca 2019 r. na błoniach Stadionu Miejskiego oraz w Lasku Marcelińskim odbędzie się już druga edycja Biegu Charytatywnego – „Niebieska Fala”. Myśl przewodnia akcji to „Biegam, rozumiem, pomagam”. Inicjatywa propaguje kulturę fizyczną i uprawianie sportu całymi rodzinami, ale głównym celem biegu jest edukacja. Pragniemy zwiększać świadomość społeczną dotyczącą problemu autyzmu. Uwrażliwić na trudności jakie spotykają na wszystkich etapach rozwoju chore dzieci oraz ich rodziny. Termin biegu nie jest przypadkowy. Organizujemy go zawsze w okolicach 2 kwietnia  – ogłoszonego jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, znany też pod nazwą Niebieski Dzień.

Jak pomagamy?

Przekazujemy w całości opłaty startowe na wybraną instytucję zajmującą się dziećmi lub osobami dorosłymi z autyzmem. Przy okazji biegu zorganizowane są również liczne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Zebrane podczas nich środki również zasilają konto wybranej instytucji.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja biegu zakończyła się niewątpliwym sukcesem – uczestniczyło w nim 360 biegaczy! Udało nam się przekazać około 11 tys. zł na wyposażenie Przedszkola Integracyjnego nr 91 „Bajka” w Poznaniu. Z tych środków zakupiono sprzęt wspierający terapię w zakresie Integracji Sensorycznej.

W obecnej edycji Niebieskiej Fali zbieramy fundusze na wyposażenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 112 mieszczącej się przy ul. Obornickiej w Poznaniu. Szkoła marzy o zakupie elementów wyposażenia sali doświadczania świata, która pozwoli dzieciom poznawać fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku.

Formuła biegu

Formuła biegu pozostaje niezmienna. Rozpoczniemy Niebieską miniFalą czyli biegiem rodzinnym przeznaczonym dla każdego. Dystans 1km wytyczony będzie dookoła Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Bieg główny odbędzie się ścieżkami Lasku Marcelińskiego na dystansach 10km oraz 5km. Start i meta zlokalizowane będą przy Stadionie Miejskim. Dla miłośników Nordic Walking przewidujemy dystans 5km. Dodatkowo błonia Stadionu Miejskiego tak jak podczas pierwszej edycji bogate będą w sporo atrakcji dla najmłodszych.

Szczegółowy program wydarzenia oraz zapisy na nadchodzący bieg dostępne są na stronie www.niebieskafala.pl. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia profilu na facebooku www.facebook.com/biegniebieskafala/, gdzie na bieżąco można śledzić przygotowania do biegu oraz atrakcje jakie zaproponujemy w dniu 31 marca 2019 r. nie tylko dla biegaczy, ale również dla kibiców.

Kontakt do organizatora:

Tomasz Szwajkowski
Tel. 509 174 333
e-mail: kontakt@niebieskafala.pl